Jdi na obsah Jdi na menu
 


A K T U Á L N Ě

18.2.2018

Unorova aukce
https://www.facebook.com/svetluska.svitavy/media_set?set=a.2090409287698896.1073742176.100001895340897&type=3&pnref=story.unseen-section

14.2.2018
Valentyn pro Svetlusku
https://www.facebook.com/svetluska.svitavy/media_set?set=a.2084270174979474.1073742175.100001895340897&type=3&pnref=story

13.2.2018

"Co ty černý, co tam vzadu vystrkuješ na nás bradu?" Mařenka a Nefritek

 

11.2.2018

výstava Romana Štryncl
písně zapřede Jana Musilová
zahájení dražby obrazu pro Světluška Svitavy
výstava a dražba 1o.3 - 1o.4.2o18
Kavárna V parku
www.stryncl.cz

9.2.2018

Vlčka podporujeme znovu infuzemi. Kocourek se má k životu. Je aktivní, papá. Dokonce urovnává občasné neshody jiných kočiček.
Příští týden by potřebovali koupit lék Eporatio. Léčba Vlčka je finančně náročná. Proto bych byla nesmírně ráda, za jakýkoli příspěvek na tento lék pro Vlčka. Jeho cena jsou 2 tis. Prosím o jakoukoli pomoc a předem moc děkuji za případnou pomoc. č.ú.2500480046/2010
Děkuji také paní Libušce Libuše Libuše, za darování kompletní homeopatické léčby pro Vlčka, kterou jsme včera zahájili.

Velmi děkuji panu Milanovi Milan Zavodsky za velký balík renálních konzerv pro Vlčka. Je to velká pomoc pro kocourka.

5.2.2018

Vlček bojuje a několik málo lidí s ním. Jen málokomu záleží na kocourkovi, který zůstal osamocený ve své nemoci a závěru svého nelehkého zivota. Pro mě ale není jen jednou kockou z mnoha. Je to život, který jsem se snažila zachránit, kdyz v létě přišel zubožený do Světlušky. Je to láska, kterou mi dával a naděje, kterou do mě vkládal, když se uzdravoval, když konečně poznal ruku, která neubližuje, která dává dobré jídlo.
Měla jsem neskutečnou radost, když odjel do nového domova. Stejně velkou ale cítím bolest, když se mi vrátil, aby tu se mnou ještě chvíli pobyl, rozloučil se a pak odejde za velkou kočkou. Jen málokoho zajímá, co oba cítíme, protože víme. Víme, ze casu mnoho nezbývá. Víme, že se stalo hodně chyb, které na tom mají zásluhu. Víme a mlčky si předáváme myšlenky.
Ať už se stane cokoli, pro mě bude vždy úžasný bojovník s nádhernou duší a o co víc je sám, o to víc ho miluji a jeho dny se budu snažit naplnit laskou.

4.2.2018

Děkujeme paní Jana Filova za krásné věci do naší další aukce!

2.2.2018

Dva úžásnaci ze Světlušky u paní Bohdanky. Bohdana Mokrá v úžasném domově.

1.2.2018

Děkujeme za pytlícky. Zaslala paní Renáta Hrabáková a ostatní.

 

30.1.2018

Petruška a Eliášek po všem zlém, čím si museli projít, si užívají kočičího ráje u paní Bohdana Mokrá. Děkujeme za všechny skutečné domovy.

Uprostřed Johanka. Jako koťátko si prošla skutečným peklem a stálo ji to zadni nožičku. Dnes u paní se Ewj Nogolovy v super domově se dvěmi kočičími kamarádkami.

Mireček se pomalu zotavuje. Už je z něj aktivní chlapeček. Dnes nakoukl i na zahradu.
A ještě Mireček. Také hodný milý kocoureček. Je více zvídavý.

Shanellka.
Takto by to melo nějak vypadat, když je kočička v novém domově. Přesto, že k tomu stačí tak málo, péče, láska a zodpovědnost, je to stále vzácnější jev. Domovů, těch dobrých, nějak ubývá. Kočičky, které odešly v pořádku, se vrací nemocnéa zanedbane. Někdy se podaří je dát znovu do pořádku, jindy ne.
Dle mych zkušenosti je šance, že domov bude opravdu domovem a kočička si oproti depozitu polepší, tak 50 na 50. Je to smutné.
Není mnoho dobrých domovů, o to vetsi radost z nich mám. Jsou vzácné.

29.1.2018
Měl by někdo kozlíkové nebo šantové pytlíčky, které by nám mohl darovat pro kočičky, případně kozlík do pytlíčků? Děkujeme!

Vlček aktuálně: mazlí se, sám si přijde na klín i do náruče, má zájem o jídlo i o dění v domě, s ostatními vychází pěkně, dokonce si pohrál s mávátkem. Dnes nás čeká kontrolní sono a odběry. Podle výsledků se uvidí,co dál. Děkujeme za pomoc a podporu!

 

25.1.2018

Kluci Mireček a Matyášek si přivezli s sebou krom ušního svrabu a tasemnice i Giardie. Byly laboratorně prokázány.

Na kontrole byl dnes Vlček. Kontrolní sono dopadlo nad očekávání dobře. Je viditelná struktura ledvin a celkově je jejich obraz podstatně lepší. Uremické vřídky jsou téměř zhojené. Vlček je aktivnější a přibývá na váze. Je dobře hydratovaný. Tělo začíná lépe hospodařit s vodou.
Vyhráno však zdaleka není a tak mu držte palce. Na kontrolu krve jdeme pondělí.

Děkujeme panu Janu Šedovi za úhradu nákladů za veterinární ošetření a hospitalizaci Vlčka na klinice Animed v Brně!Velké díky!

23.1.2018

V sobotu odpoledne byl Vlcek - Odinek propuštěn z kliniky. Připadlo mi to celé narychlo a mám z toho smíšené pocity.
Jeho stav je více než vážný. Ještě s sobotu večer se mi podařilo mírným povytažením srsti uvolnit absces, aby mohl vytéct jeho obsah. Kocourkovi se ulevilo a otok zmizel. To však nemění nic na tom, že jeho ledviny jsou velmi špatně. Jsou i patrné uremicke vridky. Sono u nas ve Svitavách ukázalo, že ledviny jsou scvrkle bez znatelne struktury. Selhávání je chronicke v pokročilém stavu.
Vlček dostává léky na podporu ledvin, snížení tlaku, erytropoetin, ATB a na zklidnění žaludku.
Bude nutné ještě vyšetření kožního seškrabu, neboť má na hlavě lysinu vypadající na plíseň.
Snažíme se bojovat. Nicméně nemám dobrý pocit a pokud by se měl kocourek trápit, nechám ho odejít.

 

21.1.2018

Prostřednictvím virtuální adopce můžete darovat některé kočičce lepší život. Kočičky ve virtuální adopci jsou "jiné", vděčné a snad i vědí, že jejich život nebude takový, jaký by kočičí život měl být. Snažíme, aby byly šťastné, přes svůj fyzický nebo psychický hendikep, přes svůj neradostný start do života. Chcete si některou z kočiček virtuálně adoptovat? Pak nám napište, kterou kočičku jste si vybrali, dostanete od nás Osvědčení o virtuální adopci, "svou" kočičku můžete kdykoli navštívit a budete dostávat osvědčení o jejím zdravotním stavu. Výše příspěvku je libovolná a od virtuální adopce můžete kdykoli odstoupit, samozřejmě bez udání důvodů. Poděkování posílají kočičky ze Světlušky Svitavy
kontakt: prokocky1@seznam.cz nebo zde na FB

KÁJA - před dvěma lety o Vánocích se objevila v krabici před naším domem. Jako bonus k ní byly dvě kapsičky Whiskas. Kája byla naprosto psychicky zlomená, nejedla, dlouho byla na infuzích, odmítala jakýkoli bližší kontakt. Mysleli jsme, že všechno vzdala. Nakonec v sobě našla chuť do života. Má ráda pánskou společnost,celý den by vydržela na klíně, ostatní kočičky ráda nemá. Kája byla nejspíš nechtěné dědictví, kdy přišlka o svéhop člověka. Kájaje ledvinářka, pravidelně užívá léky. Aktuálně má ATB na zánět děložního pahýlu. Káju si virtuálně adoptovala paní Magda Krejčíková. Děkujeme!

PATRIK - Patriček je polodlouhosrstý kocourek, kterého někdo počátkem léta 2012 přehodil přes plot do našeho depozita na zahradu. Dlouho se bál a byl schovaný. Když se mu udělal na oušku velký bolestivý hematom, překonal svůj strach a přišel si k nám pro pomoc. Ouško bylo zoperováno a vyléčeno. Následkem poškození chrupavky zůstalo sklopené. Dnes nemá zoubky, je to pohodář a rád se pomazlí. Kocourka podporuje paní Bla Danule. Děkujeme!

SASANKA - v minulosti týraná kočička, celý její příběh zde"http://www.prokocky.estranky.cz/clanky/sasanka.html
Sasanku si virtuálně adoptovala paní Markéta Šveřepová Děkujeme!

STELINKA - Stelinka je slepá kočička. Našla ji hodná slečna, jak u nějakého domu hledala něco k snědku, ale majitelce to nebylo po chuti, tak kočičku s vyhřezlým okem a ranou na zádech vyháněla. Slečna ji přienesla k nám. Stelinka se uzdravila a přes svůj hendikep žije šťastný kočičí život. Stelinka zatím na svého virtuálního člověka čeká

FANYNKA - je momentálně naší nejstarší obyvatelkou. Je to kočičíá babička a tak celé dny prospí. Když nespí, přijde si pro pomazlení. Fanynku virtuálně podporuje paní Jitka Škachová

KARLÍK - byl nucený žít téměř rok zavřený v kleci. Když se dostal do Světlušky, byl velmi plachý a měl psychické problémy. První měsíc u nás žil schovaný za pračkou,svůj úkryt vůbec neopouštěl. Dodnes se nechá pohladit jen od lidí, které zná. Aktuálně je kocourek nemocný, zhubnul a hledáme společně s p. doktorem příčinu. Kocourka podporuje paní Rozárka Rozárková. Děkujeme!

STŘÍBRŇÁČEK - v kocourkových žilách patrně+ putuje trochu britské krve, ale ani to nezabránilo jeho přehození přes plot. Patrně za ocásek, který má poškozený. Stříbrňáčkovi trvalo rovných 10 let než nám začal věřit a pustil si nás k tělu. Dnes statečně dohání, co v mazlení zameškal. Je to už starší kocourek, aktuálně se nám nepozdává a tak hio návščtěva u pana doktora nemine. Na svou virtuální rodinu ještě čeká. Děkujeme!

LUNEČKA S RODINOU - Lunečka se u nás objevila ve vysokém stupni březosti, záhy u nás porodila. Mezi kočičkou a jejími synky zůstalo neobvykle silné pouto, jsou stále spolu. V chladných měsících jsou v ložnici, kde si společně užívají tepla, na jaře se stěhují na půdu a zahradu. Jsou plašší a bojí se cizích lidí. Lunečku a její rodinu podporuje paní Lucie Mánková. Děkujeme!

BIANKA - kočičku našla slečna u popelnic. Bianka byla vysoce březí, sama ještě kotě, podvyživená. Brzy porodila, jedno z koťátek se narodilo mrtvé. Kočička bojovala s poporodní eklampsií. Dnes je z ní kastrovaná kočička se svéráznou povahou a zvyky. Na první pohled vypadá stále jako kotě. Bianka na svoji virtuální rodinku čeká. Děkujeme!

BOHUNKA - Bohunka se k nám dostala společně se svou sestřičkou, která záhy našla domov. Umístěna byla i Bohunka, která si ale nemohla zvyknout, psyxchicky strádala a šikanovala domácí kočičku. Tak se vrátila k nám a nutno říct, že má radši lidi než kočičky, aspoň některé:-) Bohunka na svou virtuální rodinu zatím čeká. Děkujeme!

SISINKA - kočičku k nám přinesla hodná paní společně s její setřičkou, mourinkou, kterou si po vyléčení nechala. Sisinka už u nás zůstala, jako každá želva má trošku svéráznou povahu. Pookud si na Vás ale zvykne, dokáže ám svou přízeň dát najevo. Sisinka na svého virtuálního příznivce zatím čeká. Děkujeme!

20.1.2018

Společně s Mirečkem, Matyáškem a Lojzíkem byla na veterině včera i Kája. Vyšetření ultrazvukem ukázalo zánět děložního pahýlu a Kája dostala ATB.Pokud by někdo přispěl některému z marodů na léčbu, budeme velmi rádi. č.ú.2500480046/2010, děkujeme!

26815317_2051704331569392_1082617858519921833_n.jpg

Chystáme aukci na úhradu nákladů za veterinární ošetření. Pokud nám můžete poslat věci do aukce budeme moc rádi! Děkujeme za naše kočičky!
Aukce končí 2.2.2018 v 17 hodin

https://www.facebook.com/svetluska.svitavy/media_set?set=a.2052349554838203.1073742173.100001895340897&type=3&pnref=story.unseen-section
S aukcemi nám pomáhají dobrovolnice, poštovné na účet odesílajícího, pokud není dohodnuto jinak. Děkujeme, že jste s námi

26734383_2052349634838195_519651878924122394_n.jpg

19.1.2018

Starý kocourek Lojzík, který se nám objevil na domku, byl dnes na kastraci. Udělala se i revize zoubků a vyčistily se ouška.
Testy FeLV FIF má negativní. Vyšetřila se k krev. Biochemii má pořádku. To před zákrokem, protože o kocourkovi mnoho nevíme, ani jak je starý.
Teď ještě vyspává.

Kluci Mireček a Matyasek užívají ATB kvůli stavu střev. Dostávají i probiotika a musí být na diete.
Příští týden mohou být odčerveni.

Kočka na hlavě. Tak úplně normálně Stelinka.

 

18.1.2018

Zrzečci, kteří nám byli vráceni z adopce z Mostu, jsou zatím v karanténě, řešíme svrab, parazity, u jednoho z kloučků zánět spojivek a průjem. Budeme dělat koprologii. Kluci dostali do nového života nová jména. Jsou velmi milí, mazliví, natahují se pro pohlazení. Mají dobrý apetit a chutná jim. Zvykají si na nové prostředí a na zásadní změnu v jejich životech. Přispět klukům na veterinární ošetření můžete na č.ú.2500480046/2010. Velmi děkujeme za pomoc pro kluky!

26734407_2049528031787022_5002074170248435342_n.jpg

Vlček se k nám dostal bez oka s váhou 2,5kg. Po operaci a uzdravení byl umístěn do adopce. Dnes jsme ho přijali zpět se selháním ledvin, majitelka nemá prostředky na jeho léčbu. Kocourek je hospitalizován na veterinární klinice Animed v Brně, které tímto velmi děkujeme za vynikající péči a lidský přístup. S touto klinikou máme ty nejlepší zkušenosti a víme, že kocourkovi bude poskytnuta ta nejlepší péče. Aktuálně se nacházíme ve složité situaci, kdy nám dochází síly, energie, optimismus a peníze. Pomůže nám opravdu každá koruna. Velmi si vážíme Vaší pomoci, děkujeme! č.ú.2500480046/2010
http://www.animed.cz/… ordinace : Veterinární ordinace&utm_campaign=firmy.cz-12901173

26733386_2049589365114222_1451260163372546727_n.jpg

16.1.2018

Včera pozdě večer přijeli z umístění dva rezati kocourci.
Děkuji pani Eliška Kameníková za velikou ochotu kocourky přivézt. Najela celkem 1200 km. Poprvé je vezla tam, teď zpět.
Kluci musí být zatím v kleci, než se zbaví vnitřních i vnějších parazitů s preleci se zánět spojivek u jednoho kocourka.

26756373_2046454578761034_8809014833463504455_o.jpg

V poslední době prochazim velkým zklamáním z lidí obecně. Je jen několik málo lidiček s upřímným srdcem a skutečnou láskou ke zvířatům a ochotou pro ně něco udělat.
Těmto lidem jsem nesmírně vděčná.

15.1.2018

Pro kocourky jela paní Eliška Kameníková. Moc děkuji za ochotu.
Sháním převoz dvou kocourku z Mostu do Svitav. Nevíte někdo? Budou se vracet z umístění.

 

14.1.2018

Za vznikem kolonie v zahrádkách stojí jak jinak než člověk, kterému se nechtělo jeho dvě kočičky kastrovat. neboť příroda si poradí. Postupem času jsme všechny kočičky a kocourky odchytili, všech 15 koťat se podařilo umístit a také některé dospělé kočičky, které si zvykly na člověka. Nyní je kočiček v zahrádkách 17, všechny jsou kastrované, pravidelně odblešované i odčervované. K dispozici mají dřevěné domky s polystyrénovou izolací a oddělenými kójemi. Kočičky jsou opatrné a ostražité, některé se přijdou nabaštit až člověk není moc blízko. Jsme rádi, že kočičkám chutná

26238753_2043683615704797_3948033059825043297_n.jpg

Zítra odchází 3 poslední kalendáře.
Je, prosím, někdo, kdo nedostal kalendář? Některé z poslaných koncem roku se ztratily.
Kdo nedostal, ozvěte se, pošlu znovu.

Marodí nám Karlík. Je to 12ti letý kocourek. Začal hubnout. Děláme krve, sono a snažíme se najít příčinu.
Také Mareček pořád není úplně v pořádku. Jsou dny, kdy pokašlává a stále má zvětšené uzlinky. Čekáme na výsledky krve.

26231202_2044280272311798_1144186369503401722_n.jpg

10.1.2018

Aktuální foto

26219483_2039384796134679_8300854218743069069_n.jpg

26231559_2039384879468004_1154222397541609193_n.jpg

26231804_2039384779468014_1712144340874426824_n.jpg

26734227_2039384802801345_7725011066534136066_n.jpg

Kristynka

26219980_2039349742804851_3371321834911215401_n.jpg

9.1.2018

Shanellka nám vyrostla.

26230684_2037319076341251_4353713698407798962_n.jpg

6.1.2018

Aukce na pomoc našim kočičkám bude končit v pátek. Je z čeho vybírat a tak můžete udělat radost sobě i kočičkám! https://www.facebook.com/groups/656234381210606/

4.1.2018

Rostik je rocni kastrovaný kocourek. Má velmi milou povahu.

26166981_2028725917200567_4121687073962063307_n.jpg

3.1.2018

Včera byl na vyšetření Karlík a Mareček.
Karlík je starý kocourek, který v poslední době hubne. Zatím nebylo nic zjištěno. Biochemie i sono v pořádku. Dnes čekáme na výsledky hematologie a vyšetření štítné zlazy.
Mareček po dobrání ATB začal znovu pokaslavat. Dostává speciální kuru na zvýšení imunity. Jeho stav se pomalu lepší. Včera byla odebrána krev na vyloučení mykoplasmy a chlamydií metodou PCR.
Začal znovu přibírat a už má 2,7 kg.

I my, kočičky ve Světlušce máme svá vánoční přání.Pomozte nám je splnit. Jsme zvířátka, ale radost cítíme stejně jako lidé.

Klikněte na obrázek  stromečku  a zjistíte, co si  přejeme.

Vánoční stromeček

30.12.2017

Děkujeme za milou návštěvu paní Miriam Be s rodinou. Kromě spousty krásných věcí do aukce a dobré nálady přivezli i potřeby a mlsky pro kočičky. Děkujeme také paní Jana Filova a těšíme se, že se za námi přijedou brzy obě kočičí ženy podívat!:-)

27.12.2017

25994796_2018688391537653_4636250925410781873_n.jpg

26.12.2017

Mareček dobral minulý týden ATB. Ale už zase začíná kašlat. Necháme udělat stery. Léky na zvýšení imunity má. Je to podrazené podzimní kotě.

26025805_2016614588411700_8857730443787852176_o.jpg

25.12.2017

Dnes jsou to dva roky, co nám někdo hodil Káju v krabici za dveře.

24.12.2017

Srdečně děkuji pani Miriam Be za finanční dar, za který jsem koupila krmivo a zachodek pro kočičky. Moc nám to pomohlo.

Dekuji velmi paní Žaneta Váchová Hofmanová za papání pro kočičky. Chutnalo jim

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář