Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: kocourek

(Jana, 2. 11. 2013 10:27)

Určitě bych s kocourkem zašla k veterináři na vyšetření. Kašel může mít mnoho příčin. Po přechozeném onemocnění může mít nefunkční část plic, důvod ke kašli může být i od srdíčka. Takto na dálku je těžko říct. Většina kočičích nemocí není na člověka přenosná. Ale určitě by to chtělo skočit k veterináři.

kožní problémy

(Miru, 3. 10. 2013 17:49)

Dobrý den, naše kočička měla cca před 2lety problém s kůží na krku. Ze začátku se jí začaly dělat stroupky(či pupínky?) na krku a hlavě(hodně i za ušima) asi to svědilo, tak si to rozškrábala a i přes denní dezinfikování se to zhoršovalo až to začalo hnisat a vypadali jí chloupky. Veterinář doporučil dietu v podobě sucharů, že je to asi alergická reakce-nic, tak jsme zkoušeli různé mastičky, steroidy, antibiotika, léky a dokonce jsme i dali kastrovat, jestli to nemá ze "splašených" hormonů...Léčba trvala 4 měsíce a stálo nás to přes 10 000kč...Nakonec se podařilo kočičku vyléčit, ale ani nevíme co z toho všeho nakonec zabralo. No a nyní začínají stroupky na krku zase, prosím poraďte, ať nemusíme celý tenhle koloběh absolvovat znovu. Děkuji

Re: kožní problémy

(Jana, 6. 10. 2013 17:16)

To je docela těžké takto na dálku. Dělalo se vyšetření na ušní svrab? Co uši, jak vypadají? Čím krmíte? Chodí kočička ven? Je ošetřená proti blechám? I pokud nechodí ven.
Určitě bych znovu nezkoušela všechno možné, to by mohlo spíš ublížit. Jestli to nemáte daleko do Svitav, doporučila bych našeho veterináře.

Re: Re: kožní problémy

(Miru, 8. 10. 2013 21:32)

Vyšetřní na ušní svrab se tuším nedělalo, ale těch testů bylo tolik, že si nejsem jistá. Ven nechodí, očkujeme pravidelně na doporučení lékaře. Ven nechodí nikdy a krmíme různě...2x kapsička denně a suchary po celý den, značky střídáme-frisk., whisk., kiteka., gourme.,..jen známé značk. Jsme z Ústí n/L, takže Svitavy jsou opravdu hodně z ruky...

Re: Re: Re: kožní problémy

(Jana, 10. 10. 2013 23:16)

Krmení, které dáváte Vaší kočičce je velmi nekvalitní a podřadné, plné chemických barviv a ochucovadel. Kožní problémy z těchto chemikálií mít může velice pravděpodobně. Určitě nedávejte barevné granule. Je to z největší části chemicky obarvené a ochucené obilí. Krmte zásadně nebarvenými granulemi a kvalitními kapsičkami. To ale v obchodě nekoupíte. Kvalitní krmivo by měl mít Váš veterinář nebo lze objednat na netu (zoohit. cz) Dobrá značka je Porta 21, Applaws, z konzerv) Animonda, Cosma, Almo Nature.

kočička nemnˇouká

(pavla, 26. 9. 2013 14:58)

dobrý den. Naše perská kocicka už asi 3 dny nemˇnouká .Ze začátku jen tak potichu jakoby kvičela ,tedˇ už ani to ne. A stále spí ,ale ne stočená do klubíčka jak to dělávala ale rozvalená na zádech packy natažené.Jidlo a stolice normální. bojím se že je nemocná...

Re: kočička nemnˇouká

(Jana, 26. 9. 2013 23:25)

Pokud je kočička unavená a více spí ve zvláštní poloze, může být skutečně nemocná. Určitě s ní běžte k veterináři, ať ji vyšetří. Chce to poslechnou plíce, změřit teplotu a prohlédnout tlamičku. Určitě celkové vyšetření. Neodkládejte to.

kotata

(PAVEL, 22. 9. 2013 22:18)

dnes jsem nasel 4kotata v seniku jelikož byla hladna a mnaučela,tak jsem je vzal domu a dal jsem jim mleko pote jsem je vratil zpět a pri tom když jsem je tam daval tak se oběvila mama ale vzapěti utekla a ani po dvou hodinach se nevratila myslite si že jsem udělal chybu a kočka už je nebude chtit?Kotata už viděla a jsou ještě malinka mam je raději vzit domu???

Re: kotata

(Jana, 22. 9. 2013 23:41)

Pavle, jste moc hodný, že pomáháte koťatům. Určitě jste chybu neudělal. Pokud byla koťata hladová a mňaučela, je něco špatně. Je možné, že kočka nemá sama co jíst a tak může mít málo, nebo žádné mléko. Nebo můžou být už koťata ve věku, kdy je třeba je přikrmovat (3-4 týdny) a mléko samotné jim nestačí. Myslím, že by bylo nejlepší koťata přikrmovat přímo na místě, kde jsou a zjistit, zda za nimi kočka chodí. Moc dobře by bylo tam dát i misku s jídlem pro kočku. Pro koťata to ale chce mléko kotěcí, rozhodně ne z obchodu. Doporučila bych mléko Kitty Beaphar. Taky může být ředěná neslazená Tatra (v plechovce v obchodě) Koťata už jedla sama? P0kud ano, dávejte i kotěcí konzervičku, nebo syrové nadrobno krájené maso. Může být i vařené. Nevím, jak jsou koťata stará a zda je ještě kočka vyprazdňuje. To je třeba dělat do 4 týdnů věku koťat. Pokud to neudělá kočka, musíte je i vyprázdnit. Vezmete smotek toaletního papíru, kotě na záda a krouživě masírovat tím papírem kolem zadečku i zadeček. Po té se kotě vyprázdní.
Uvidíte, zda kočka za koťaty chodí nebo nechodí. Pokud zjistíte, že jsou opuštěná, vemte je domů. Napište, jak to vypadá.

Re: Re: kotata

(PAVEL, 22. 9. 2013 23:56)

katata jsou hodně mala oči maji už otevřene ale myslim si,že maji asi tak 2-3tydny a s tím vyprázdnovanim,jak často to dělat a jak často je krmit?Domů bych si je vzal ale mame to 13tydenni kočku a ta jen na ně syči a domek mame malej a 2 male děti ty by je asi umučily.Kontrolujeme pořád jestli ta kočka za nimi přijde ale nějak se nema k činu možná v noci přijde.

Re: Re: Re: kotata

(PAVEL, 26. 9. 2013 21:51)

o kotata se starame maji se k světu ale chci se zeptat mohu je okoupat trochu zapachaji děkuji za odpověd

Re: Re: Re: kotata

(Jana, 26. 9. 2013 23:22)

Je super, jak to zvládáte. KOčka syčí, to je normální, protože se bojí, že se objeví kočka máma a napráská jí. Až by zjistila, že kočka nepříjde, byl by klid. Horší malé děti. Ty by k nim nesměly. To by opravdu dopadlo, jak píšete. Jedině je dát někam např. do koupelny. Ale pokud koťátla prospívají, můžete je nechat tam, kde jsou. Možná za nimi kočka chodí v noci. Určitě ji ale krmte a jestli mají koťátka už 3 týdny, budou pomali sami jíst. Krmit by se měli každé 3 hodiny a po té je vyprázdnit. Mělo by se i v noci, pokud to lze a to alespoň 1x za noc. Ale je opravdu možné, že to kočka v noci obstará. Koupat je v žádném případě NESMÍTE. To by byl jejich konec. Koťátka se koupat nesmí. Brzy se začnou čistit sami. Šlo by je posypat suchým kočičím šampónem a přetřít ručníkem. Pudr čistí a krásně voní. Držím palce a dejte zase vědět.

Kocky

(Gulas, 19. 9. 2013 17:02)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, mám doma čtyři kočky a před pár dny sem našel kotě. mám ho zatím u rodičů a bojím se že ostatní kočky budou na něj zlí. A také by mě zajímalo jak to snesou ty ostatní. Měl sem nejprve jednu a pak postupem přibyli další. Neměl bych to nové kotě dát do útulku? děkuju

Re: Kocky

(Jana, 19. 9. 2013 18:57)

Dobrý den,
děkuji za záchranu kotěte. Doporučila bych kotě si nechat. V útulku je velký infekční tlak a kotě je tam velmi ohroženo nemocemi. Stávající kočky si zvyknou. Zpočátku počítejte s tím, že na něj budou syčet, budou prskat a možná ho i proplesknou, to všechno je normální. Kotě přijmou lépe než dospělou kočku. Zajistěte, aby měly i své soukromí. Bude to pár dní trvat, ale přijmou ho. Kotě by asi potřebovalo odčervit (pozor, jen pastou Banminth, NE tabletou) Pokud budete mít další dotazy, klidně napište.

Re: Re: Kocky

(Gulas, 20. 9. 2013 0:26)

Chtěl bych se ještě zeptat. Za jak dlouho se z kočky dostanou blechy do kobercu a ostatního zařízení?? můžou od kočky chytnout psi blechy?? po jaké době by se měl kocour nechat vykastrovat?? děkuji :)

Re: Re: Re: Kocky

(Jana, 23. 9. 2013 0:26)

Blechy psi chytit můžou. Určitě bych kočičkám i psům dala pipetu Front-line Spot on a psům taky. Kotě může dostat pipetu jen jestli už má 2 měsíce a musí mít váhu vyšší než 1 kg. Pokud je mladší a nebo váží méně než 1 kg, použijte Front-line spray.
Blechy kladou vajíčka už za 24 hod. po nasátí krve. Ta potom vypadávají do míst, kde se zvíře pohybuje. Je třeba zvířata ošetřit a prostory vysávat. Koberce i ostatní plochy bez koberců.
Co se týká kastrace kocourka, většinou se kastruje ve věku 10-12 měsíců.

zarostelé stehy

(Kateřina, 20. 9. 2013 8:35)

Dobrý den. Přistěhovala se k nánm na vesnici kočička a ikdyž jde o kočičku, která není tzv. ničí, nechali jsme ji vykastrovat. Toto proběhlo v pořádku. Po deseti dnech se měly nechat vytáhnou stehy, ale kočka po kastraci zmizela hned pátý den a prostě nebyla. Ted přišla zpět, asi po 21dnech od kastrace, dva stehy si vytáhla asi sama a dva jí tam zůstaly. Co teď? Stehy jsou už zarostlé. Je tovelký problém?

Re: zarostelé stehy

(Jana, 22. 9. 2013 23:47)

Je super, že jste se takto krásně postarali o kočičku. Jste moc hodní. Stehy by neměly být až takový problém, pokud tam zůstanou. Ale určitě by bylo nejlepší, kdyby se o vyndání pokusil veterinář a prohlédl kastrační ránu.

Krmení

(Jana, 18. 9. 2013 16:22)

Dobrý den,mám k Vám dotaz .Před 3 měsíci kočka porodila kotátka ,poté jsme jí nechali vykastrovat ,ale 2 kotátka jí zůstaly a potřebuji poradit ohledně krmení.Kotatům jsem koupila granule whiskas junior a kočce fitmin pro kastrované kočky .Jenomže ona jí hlavně ty Whiskas ,jenomže jsem se dočetla ,že kastrovaná kočka musí mít granule jiné kvůli ledvinám a ,že je tam jiné složení ,tak si s tím nevím rady jestli mám kupovat jenom granule pro kastrované a koťata at se přizpůsobí?Děkuji za odpověď .

Re: Krmení

(Jana, 19. 9. 2013 19:12)

Koťata určitě nekrmte granulemi pro kastráty. Nejsou pro rostoucí koťata dost výživné. Granule pro kastrované kočky se dávají hlavně v případě, že kočka je obézní, což asi kočka po koťatech nebude. Není žádný zdravotní důvod, proč by měla jíst kastrovaná kočka jen granule pro kastráty. whiskas nekrmte vůbec. Jsou nekvalitní, plné obilí a hlavně chemických barviv. Koupila bych pro všechny kvalitní nebarvené granule. Např. Bosch Sanabelle, Porta 21. Koupíte u veterináře nebo objednáte na www. zoohit.cz. V obchodech kvalitní granule nekoupíte.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »